Menu Zavrieť

Denné tábory

Milí rodičia, vzhľadom na postupné ukončovanie činnosti nášho ranča už denné tábory počas leta 2022 organizovať nebudeme. Viac informácii sa dozviete na úvodnej stránke v aktualitách. Ďakujeme Vám za podporu počas uplynulých rokov.

Prázdniny ako na dedine….

Pre všetky deti, ktoré túžia stráviť prázdniny vonku v spoločnosti zvieratiek, sme pripravili počas letných prázdnin denný tábor na našom Detskom PONY ranči v Devínskej Novej Vsi.

Počas piatich dní sa deti každý deň povozia na poníkoch, skúsenejšie deti aj v kruhovke na kobylke Zarke alebo Ajke. Povozíme sa na veľkých koníkoch Elboyovi a Suzi, dokonca si na jednom z nich skúsime aj nejaké voltížne cviky, ktoré si pred tým nacvičíme na konskom trenažéri. Skúsime si vodenie poníkov na vodítku cez rôzne prekážky a samozrejme sa o poníky aj patrične postaráme! Vyčistíme im výbeh a stajňu, naučíme sa im správne očistiť srsť a kopytá, skúsime si poníka aj osedlať.

Deti majú možnosť postarať sa aj o naše ďalšie zvieratká: sliepočky, zajačiky, mačky, psa Buddyho, o vietnamské prasiatka Ferdu a Hildu a ovečky Cuky a Luky. 
     Navštívime včelárstvo, spravíme si výlet k rieke Morave, vybláznime sa skákaním po balíkoch sena v senníku, zahráme si „retro“ hry, naučíme sa skákať gumu, hrať bedminton, povozíme sa vo veľkom fúriku plnom sena a dokonca aj na traktorovej kosačke! Ak nás prekvapí veľmi horúce počasie, osviežime sa šantením cez záhradné rozprašovače, kúpaním poníkov a popolievaním záhradky.
 
Koniec týždňa ako vždy patrí súťažiam a opekačke.

Program prispôsobujeme aktuálnemu počasiu. Deti delíme do skupín podľa veku, prípadne súrodencov a kamarátov. Veku detí prispôsobujeme aj aktuálny program.  

Jazdecký tábor

     Tábor pre menší počet starších deti vo veku 7–12 rokov. Oproti našim klasickým táborom sa budeme viac venovať výuke základov jazdenia. Deti budú jazdiť na veľkých koňoch Elboyovi a kobylke Suzie v kroku i v kluse, pod dohľadom inštruktorov. Vyskúšajú si uzdenie, sedlanie a samostatnú prípravu koňa na jazdenie, budeme sa viac venovať teórii jazdectva a rôznym oblastiam z oblasti chovu koní. Popri tvorivých aktivitách sa budeme nenásilne dozvedať o histórií koníkov, ich plemien alebo slávnych koňoch.Atmosféru, prostredie a fotografie z našich táborov nájdete v menu GALÉRIE , fotografie z táborov môžete nájsť aj na našej facebookovej stránke: Koníky pre škôlky