Menu Zavrieť

Denné tábory

Prázdniny ako na dedine….

Pre všetky deti, ktoré túžia stráviť prázdniny vonku v spoločnosti zvieratiek, sme pripravili počas letných prázdnin denný tábor na našom Detskom PONY ranči v Devínskej Novej Vsi.

Počas piatich dní sa deti každý deň povozia na poníkoch, skúsenejšie deti aj v kruhovke na kobylke Zarke alebo Ajke. Povozíme sa na veľkých koníkoch Elboyovi a Suzi, dokonca si na jednom z nich skúsime aj nejaké voltížne cviky, ktoré si pred tým nacvičíme na konskom trenažéri. Skúsime si vodenie poníkov na vodítku cez rôzne prekážky a samozrejme sa o poníky aj patrične postaráme! Vyčistíme im výbeh a stajňu, naučíme sa im správne očistiť srsť a kopytá, skúsime si poníka aj osedlať.

Deti majú možnosť postarať sa aj o naše ďalšie zvieratká: sliepočky, zajačiky, mačky, psa Buddyho, o vietnamské prasiatka Ferdu a Hildu a ovečky Cuky a Luky. 
     Navštívime včelárstvo, spravíme si výlet k rieke Morave, vybláznime sa skákaním po balíkoch sena v senníku, zahráme si „retro“ hry, naučíme sa skákať gumu, hrať bedminton, povozíme sa vo veľkom fúriku plnom sena a dokonca aj na traktorovej kosačke! Ak nás prekvapí veľmi horúce počasie, osviežime sa šantením cez záhradné rozprašovače, kúpaním poníkov a popolievaním záhradky.
 
Koniec týždňa ako vždy patrí súťažiam a opekačke.

Program prispôsobujeme aktuálnemu počasiu. Deti delíme do skupín podľa veku, prípadne súrodencov a kamarátov. Veku detí prispôsobujeme aj aktuálny program.  

Jazdecký tábor

     Tábor pre menší počet starších deti vo veku 7–12 rokov. Oproti našim klasickým táborom sa budeme viac venovať výuke základov jazdenia. Deti budú jazdiť na veľkých koňoch Elboyovi a kobylke Suzie v kroku i v kluse, pod dohľadom inštruktorov. Vyskúšajú si uzdenie, sedlanie a samostatnú prípravu koňa na jazdenie, budeme sa viac venovať teórii jazdectva a rôznym oblastiam z oblasti chovu koní. Popri tvorivých aktivitách sa budeme nenásilne dozvedať o histórií koníkov, ich plemien alebo slávnych koňoch.Atmosféru, prostredie a fotografie z našich táborov nájdete v menu GALÉRIE , fotografie z táborov môžete nájsť aj na našej facebookovej stránke: Koníky pre škôlky

Termíny turnusov na leto 2021:

1.Turnus: 5.7. – 9.7. (vrátane sviatku 5.7.) – OBSADENÝ

2.Turnus: 12.7. – 16.7. – OBSADENÝ

Jazdecký Turnus (zmenený na obyčajný poníkový pre zranenie koňa): 26.7. – 30.7. – VOĽNÉ MIESTA

3.Turnus: 2.8. – 6.8. – OBSADENÝ

4.Turnus: 16.8. – 20.8. – OBSADENÝ

5. Turnus: 23.8. – 27.8. – OBSADENÝ

Aktuálne:

Všetky táborové turnusy už máme obsadené, ďakujeme :). Prihlásenie je momentálne možné len do poradia medzi náhradníkov.

Organizačné pokyny :

Vek detí: 4- 9 rokov (Jazdecký tábor: 7-12)
Príchod detí : 7:30-8:30 hod., odchod podľa dohody cca 16:00- 17:30 hod.

Adresa : Ponyranč, Mlynská 48, Devínska Nová Ves 
(V Devínskej Novej Vsi odbočíte za rybníkom smerom na lokalitu Devínske jazero. Ranč sa nachádza na začiatku bývalého areálu Družstva DNV. Hneď na začiatku pod topoľmi je červená brána so zelenou tabuľou Detský ranč. Ranč sa nachádza za poslednou budovou na  konci príjazdovej cesty. Brána bude pri príchodoch a odchodoch otvorená, inak je počas dňa z dôvodu bezpečnosti detí uzatvorená. Na oplotený pozemok nemajú vstup cudzí ľudia. UPOZORNENIE ! Príjazdovú cestu tvorí nespevnený makadamový povrch, odporúčame max. povolenú rýchlosť 10 km/hod. Parkovanie je umožnené priamo na pozemku ranča.) 

Cena :  Cena tábora (aj jazdeckého) je 140 €/5 dní. Je možné prihlásiť deti aj na jednotlivé dni v cene 32€/1 deň. Súrodenci majú zľavu 10%.

V cene je zahrnutá strava 3x denne vrátane teplého obeda, pitný režim, celodenná starostlivosť, program, fotografie v elektronickom formáte. 

Oblečenie, vybavenie : 

  • odporúčame staré oblečenie, pri ktorom Vám nebude ľúto jeho zničenie alebo zašpinenie – podľa ročného obdobia a predpovede počasia. Zo skúseností Vám taktiež odporúčame čistú obuv na prevoz dieťaťa vo Vašom aute 🙂
  • pokrývku hlavy, opaľovací krém, repelent
  • plavky, uterák
  • pevnú obuv, gumáky – podľa počasia 
  • veci na prezlečenie v prípade malých nehôd
  • na prezutie do klubovne crocsy alebo prezuvky
  • kópia kartičky poistenca
  • cyklistická alebo jazdecká prilba

Prihlasovanie na tábor je možné prostredníctvom vyplnenia formulára nižšie. Pred odoslaním prihlášky si prosím pozorne prečítajte Všeobecné podmienky účasti dieťaťa na tábore. V prípade ak by Vám formulár nešiel vyplniť, je možné použiť prihlášku vo Worde a vyplnenú nám ju zaslať na mail.

PRIHLÁŠKA - DENNÝ PONY TÁBOR
Počet detí: 1
http://ponyranc.sk/wp-content/uploads/2021/03/Vseobecne-podmienky-ucasti-dietata-na-tabore.pdf